Dynamiczna wymiana oleju

Dynamiczna wymiana oleju w Bielsku-Białej.
Nasz serwis oferuje dynamiczną wymianę oleju w skrzyniach automatycznych.
Moc  silnika przenoszona jest na osie napędowe poprzez automatyczną skrzynię biegów dlatego też bardzo ważne jest stosowanie wysokiej jakości produktów.

Ponieważ posiadamy specjalistyczny sprzęt do dynamicznej wymiany oleju jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższą jakość usługi.

Jakie elementy zużywają się w skrzyniach automatycznych?
– koła przekładni planetarnych
– łożyska
– sprzęgło hydrokinetyczne
– tarcze sprzęgłowe

Najczęstszą przyczyną zanieczyszczenia oleju są wielotarczowe „mokre” sprzęgła ponieważ wysoka temperatura prowadzi do utlenienia środka smarnego czyli do zmniejszania jego zdolności myjących i dyspergujących.

Czy  zwykłe spuszczenie starego oleju i uzupełnienie przekładni nowym jest profesjonalne i dobre dla mojej skrzyni?

Nie ponieważ w przypadku takiej wymiany zostaje nawet 40 proc. starego oleju, ze wszystkimi tego konsekwencjami i zanieczyszczeniami. Opiłki metalu pozostają w obiegu i powodują dalsze przyspieszone zużywanie elementów. Metoda statyczna w większości przypadków pozwala na wymianę 40 do 60% oleju. Cała reszta pozostaje wewnątrz przekładni hydrokinetycznej, w chłodnicy oleju, przewodach.

Jeżeli chcemy zrobić to dobrze i profesjonalnie musimy zastosować dynamiczną wymianę oleju z zastosowaniem odpowiedniego zautomatyzowanego urządzenia które posiadamy w naszym serwisie. Urządzenie takie posiada wiele zabezpieczeń i rozwiązań, które uniemożliwia popełnienie błędów podczas wymiany oleju.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.